Additional information
| Dimensions | 52 × 210 × 53 cm |
|---|

119,000 ر.ع.
| Dimensions | 52 × 210 × 53 cm |
|---|
CANTE TV STAND, which will add an elegant touch to your modern living spaces, creates a warm and inviting atmosphere with its natural oak and beige color combination. Its modular structure adapts to any space, while it perfectly combines aesthetics and functionality with its special striped texture applications and stylish drawers. The inox metal handle and leg design offers an elegant integrity with modern lines. It transforms your living spaces with both its elegance and practicality.
Features<br
While the CANTE TV STAND adds an aesthetic touch to your living space, it also makes your life easier with its modular structure. By combining different pieces, a functional and stylish layout can be created. With the peaceful effect of natural oak and beige tones, it makes every moment more comfortable and elegant. Modern lines and practical use offer elegance and comfort together.
CANTE TV STAND makes it easy to organize with 2 large drawers. These drawers, where you can comfortably place your small items, help you keep your living space both organized and stylish. While it adapts to all kinds of decorations with its minimalist design, it adds an elegant touch to your space with its modern lines.
| Body Material Information: | Industrial Wood |
| Cover Mechanism: | Hinge |
| Number of Covers (pieces): | 4 |
| Handle: | Polymer Material |
| Product Usage Instructions: | Download |
|
Installation Requirement: |
Requires installation. |
| Warranty Period: | 2 years |
| Height (mm): | 42,03 kg |
| Width (mm): | 42,03 kg |
| Depth (mm): | 610 |
| Foot / Plinth Height (mm): | 52 |
| Carrying Capacity (kg): | 90 |
Warning
Things to consider when buying this product for your home hereYou can review.
| Bank Muscat | Bank Nizwa | National Bank | Muscat Finance | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Installments | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total |
| 2 | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR |
| 3 | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR |
| 4 | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR |
| 5 | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR |