Description
FAMA PENDANT LAMP – 3 LIGHT

103,350 ر.ع.
FAMA PENDANT LAMP – 3 LIGHT
FAMA PENDANT LAMP – 3 LIGHT
| Weight | 7,50 kg |
|---|
Creating a stylish design by combining its black metal body and headboard with chrome details, FAMA LIGHTING offers a stylish example of the industrial style that stands out in modern decoration setups. In addition to the triple headboard design, which stands out as a striking detail in decoration, it brings the simple as well as strong effect of geometric forms to the spaces.
Features<br
| Body Material Information: | Industrial Wood |
| Cover Mechanism: | Hinge |
| Number of Covers (pieces): | 4 |
| Handle: | Polymer Material |
| Product Usage Instructions: | Download |
|
Installation Requirement: |
Requires installation. |
| Warranty Period: | 2 years |
| Height (mm): | 4,8 kg |
| Width (mm): | 4,8 kg |
| Depth (mm): | 610 |
| Foot / Plinth Height (mm): | 52 |
| Carrying Capacity (kg): | 90 |
Warning
Things to consider when buying this product for your home hereYou can review.
| Bank Muscat | Bank Nizwa | National Bank | Muscat Finance | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Installments | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total |
| 2 | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR |
| 3 | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR |
| 4 | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR |
| 5 | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR |