Description
FIORE 3 SEAT SOFA BED

300,950 ر.ع.
FIORE 3 SEAT SOFA BED
FIORE 3 SEAT SOFA BED
| Weight | 61 kg |
|---|
Combining simple elegance with superior ergonomic features, FIORE 3 SEATER SOFA draws attention with its highly comfortable design. It creates eye-catching decorative alternatives with its rich fabric and throw pillow applications and bed function. Offering an aesthetic example of modern design with its product-specific high leg design and functional features, FIORE 3 SEATER SOFA offers a contemporary decoration experience enriched with comfort.
Features<br
FLORE 3 SEATER SOFABED combines unique comfort with modern design with its mechanism that can easily become a bed while supporting ergonomics with its seat and back cushions.
FIORE 3 SEATER SOFA complements its design with rich fabric and throw pillow applications, while offering a timeless and impressive atmosphere with its modern design.
| Body Material Information: | Industrial Wood |
| Cover Mechanism: | Hinge |
| Number of Covers (pieces): | 4 |
| Handle: | Polymer Material |
| Product Usage Instructions: | Download |
|
Installation Requirement: |
Requires installation. |
| Warranty Period: | 2 years |
| Height (mm): | 61 kg |
| Width (mm): | 61 kg |
| Depth (mm): | 610 |
| Foot / Plinth Height (mm): | 52 |
| Carrying Capacity (kg): | 90 |
Warning
Things to consider when buying this product for your home hereYou can review.
| Bank Muscat | Bank Nizwa | National Bank | Muscat Finance | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Installments | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total |
| 2 | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR |
| 3 | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR |
| 4 | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR |
| 5 | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR |