Description
Contemporary and powerful design
Dark walnut and black color combination
frame application on doors and drawers
2 drawer applications
Black metal handle design
Black metal legs with bronze colored shoes

196,700 ر.ع.
Contemporary and powerful design
Dark walnut and black color combination
frame application on doors and drawers
2 drawer applications
Black metal handle design
Black metal legs with bronze colored shoes
Contemporary and powerful design
Dark walnut and black color combination
frame application on doors and drawers
2 drawer applications
Black metal handle design
Black metal legs with bronze colored shoes
| Dimensions | 48,50 × 190,50 × 60,60 cm |
|---|
PARMA TV STAND, which impresses with its contemporary design and stylish details; It adds an original atmosphere to living spaces. PARMA TV table, where the dark walnut and black color combination gives a contemporary aesthetic, is among the main preferences of users with its careful design. Moreover, the PARMA TV STAND stands out as a practical and useful choice thanks to its strong design.
Features<br
The frame application on the door and drawer of the PARMA TV STAND reinforces the strong and modern design line while highlighting its subtle details.
PARMA TV STAND gains a visual harmony with the series with its black metal handles that strengthen its design. The black metal legs of the PARMA TV STAND with LEGS with bronze shoes take the design of the series to the next level.
| Body Material Information: | Industrial Wood |
| Cover Mechanism: | Hinge |
| Number of Covers (pieces): | 4 |
| Handle: | Polymer Material |
| Product Usage Instructions: | Download |
|
Installation Requirement: |
Requires installation. |
| Warranty Period: | 2 years |
| Height (mm): | 58,752 kg |
| Width (mm): | 58,752 kg |
| Depth (mm): | 610 |
| Foot / Plinth Height (mm): | 52 |
| Carrying Capacity (kg): | 90 |
Warning
Things to consider when buying this product for your home hereYou can review.
| Bank Muscat | Bank Nizwa | National Bank | Muscat Finance | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Installments | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total |
| 2 | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR |
| 3 | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR |
| 4 | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR |
| 5 | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR |