Description
PAV?A CHEST OF DRAWERS

149,800 ر.ع.
PAV?A CHEST OF DRAWERS
PAV?A CHEST OF DRAWERS
| Weight | 62,80 kg |
|---|
Reflecting the modern and natural design line of the Pavia series in a stylish way, PAVIA CHEST OF DRAWERS complements the striking design details with its functional usage features. While it makes a difference with its deep-surfaced linear décor application and brushed inox-colored metal handle and leg designs, it offers a tidy and stylish setup thanks to its drawer partitioning feature.
Features<br
Bringing the modern and natural elegance of wood to bedrooms, PAVIA CHEST OF DRAWERS provides a large storage space with the use of 3 functional drawers.
Reflecting the natural and qualified aesthetics of the Pavia Series with its striking visual design, PAVIA CHEST OF DRAWERS offers the advantage of regular and practical use thanks to the drawer compartmentalization feature in the upper drawer.
| Body Material Information: | Industrial Wood |
| Cover Mechanism: | Hinge |
| Number of Covers (pieces): | 4 |
| Handle: | Polymer Material |
| Product Usage Instructions: | Download |
|
Installation Requirement: |
Requires installation. |
| Warranty Period: | 2 years |
| Height (mm): | 62,8 kg |
| Width (mm): | 62,8 kg |
| Depth (mm): | 610 |
| Foot / Plinth Height (mm): | 52 |
| Carrying Capacity (kg): | 90 |
Warning
Things to consider when buying this product for your home hereYou can review.
| Bank Muscat | Bank Nizwa | National Bank | Muscat Finance | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Installments | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total |
| 2 | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR |
| 3 | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR |
| 4 | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR |
| 5 | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR |