Description
TERRA 3 SEAT SOFA BED

381,550 ر.ع.
TERRA 3 SEAT SOFA BED
TERRA 3 SEAT SOFA BED
| Weight | 97,50 kg |
|---|
Standing out with its functional features that enrich its modern and stylish design, TERRA 3 SEATER SOFA makes daily life easier by easily turning into a comfortable bed when desired with its back jump mechanism. While it creates stylish visual details with its metal black leg design and the use of 3 throw pillows, it offers the advantage of practical cleaning thanks to its high leg form and easy-to-wipe fabric texture.
Features<br
Adding a contemporary elegance to living spaces with its modern and stylish visual design, TERRA 3 SEATER SOFA offers the advantage of versatile use by turning into a comfortable bed when desired with its special back jump mechanism.
Combining its modern aesthetics with the advantage of functional use with its feature of being a bed, TERRA 3 SEATER SOFA offers the advantage of practical cleaning with its high leg form and easy-to-wipe fabric application.
| Body Material Information: | Industrial Wood |
| Cover Mechanism: | Hinge |
| Number of Covers (pieces): | 4 |
| Handle: | Polymer Material |
| Product Usage Instructions: | Download |
|
Installation Requirement: |
Requires installation. |
| Warranty Period: | 2 years |
| Height (mm): | 97,5 kg |
| Width (mm): | 97,5 kg |
| Depth (mm): | 610 |
| Foot / Plinth Height (mm): | 52 |
| Carrying Capacity (kg): | 90 |
Warning
Things to consider when buying this product for your home hereYou can review.
| Bank Muscat | Bank Nizwa | National Bank | Muscat Finance | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Installments | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total | Installment Amount | Total |
| 2 | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR | 557.12 OMR | 1114.25 OMR |
| 3 | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR | 371.42 OMR | 1114.25 OMR |
| 4 | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR | 278.56 OMR | 1114.25 OMR |
| 5 | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR | 222.85 OMR | 1114.25 OMR |